Više od dvije tisuće vjernika sudjelovalo na svetoj misi u Podmilačju na Uskrsni ponedjeljak koju je predvodio fra Jozo Marinčić, dosadašnji provincijal Bosne Srebrene.
U drevnom Svetištu i župi sv. Ivana Krstitelja u Podmilačju, kod Jajca, BiH, na drugi dan Uskrsa, Uskrsni ponedjeljak, tradicionalno se okupi veliki broj vjernika iz cijele jajačke doline. Tako je bilo i ove godine na svečanom svetom euharistijskom slavlju. Pred više od dvije tisuće vjernika, svečanu je svetu euharistiju predvodio fra Jozo Marinčić uz koncelebraciju domaćeg župnika i upravitelja Svetišta u Podmilačju fra Filipa Karadže, zajedno sa još četvoricom svećenika franjevaca.
U svojoj homiliji, referirajući se na današnje evanđeosko čitanje, propovjednik je naglasio da je navještaj Evanđelja uvijek i ponuda koju čovjek može prihvatiti ili odbaciti. Tko Gospodina prihvati s vjerom u svoje srce, on će ga u životu i susresti. Upravo kao ove vjerne žene. One jesu prepune straha, ali Isus im govori: Radujte se! Ne bojte se! Uskrs je blagdan radosti! Radosno iskustvo Kristova usrkrsnuća i s njim povezana nada i vjera u uskrsnuće svakoga, kao vjernici pozvani smo tu radost Kristova uskrsnuća živjeti i drugima svjedočiti. Na to nas poziva i današnje evanđelje, koje nam skreće pozornost na temeljne razlike između onih koji su otkrili radost uskrsnoga jutra i onih koji su se potpuno zatvorili mogućnosti prihvaćanja Isusa Krista kao Uskrsloga Gospodina po kojemu je svijet spašen. (…) Uskrsni nam ponedjeljak tako zajedno sa svetim Matejem stavlja pred oči snagu radosti, one radosti po kojoj spoznajemo da smo spašeni, te nas u tom smislu potiče da tu radost pokazujemo kroz cijeli svoj život, a posebno kroz cijelo sveto vazmeno vrijeme.
Poslije svete mise župnik je pozvao sve vjernike da sudjeluju u uskrsnom igrokazu kojeg je priredila Udruga „Stjepan Tomašević“, te tucijadi jajima koja se od davnine boje na tradicionalni način, šaraju i time doprinose očuvanju naše narodne tradicije ukorijenjene u kršćanstvu. Za pobjednike su osigurane i prigodne nagrade. Uz domaću rakiju i bratsko druženje – agape koje su pripremili mladi framaši /franjevački svjetovni podmladak/ bila je radosna prigoda da se okupe naši sunarodnjaci od kojih su mnogi došli iz dijaspore da sa svojima podjele uskrsnu radost.